Zakładanie e-sklepu

Strefa e-commerce rozwija się w sposób bardzo dynamiczny. W zasadzie codziennie powstają nowe sklepy internetowe, a ich właściciele czerpią z nich niebagatelne korzyści finansowe. Otwarcie wirtualnej firmy może być w rzeczywistości bardzo opłacalne. Można zdecydować się na bardzo tanie rozwiązania w zakresie zakładania e-sklepu, choć specjaliści radzą, aby postawić lepiej na droższe rozwiązania, które można ściśle dopasować do potrzeb klienta.

zakladanieNa zakupy w Internecie nasi rodacy wydają coraz więcej pieniędzy. Polacy zaufali sklepom internetowym. Nie bez znaczenia jest przy tym to, że kupując w przestrzeni wirtualnej można po prostu zaoszczędzić nieco pieniędzy. Towary są tam tańsze, nawet z doliczoną przesyłką, niż w normalnych, tradycyjnych sklepach. Obroty każdego sklepu po uruchomieniu jego wirtualnego oddziału rosną, o czym mówią specjaliści. Nieco inaczej jest w przypadku sklepów, które posiadają wyłącznie internetową działalność. Ich popularność jest dyskusyjna.

Aby e-sklep przynosił właścicielowi spodziewanych zysków, należy zadbać o dobrą reklamę. Inwestycje w akcje promocyjne mogą pociągać za sobą spore koszy, ale przekładają się one automatycznie na zwiększone przychody samego sklepu, a więc i zysków.

Pierwszym krokiem na drodze do otwarcia internetowego sklepu, będącego oddziałem istniejącej firmy, jest zarezerwowanie domeny dla sklepu, wykupienie hostingu i zlecenie stworzenia skryptu sklepu. Domena jest adresem, pod którym e-sklep będzie dostępny. Nie powinno się bagatelizować jej wagi. Adres sklepu powinien być w miarę prosty i łatwy do zapamiętania dla potencjalnych klientów. Najlepiej, aby nie zawierał on polskich liter i wiązał się z asortymentem. Hosting z kolei to miejsce na serwerze, na którym sklep w rzeczywistości będzie umieszczony. Podczas wyboru usługi hostingowej należy zadbać o to, aby szybkość transferu była odpowiednio wysoka. Należy zwrócić uwagę także na pojemność bazy danych i na obsługę panelu administracyjnego. Jeśli już zarezerwujemy domenę i wybierzemy hosting, możemy przystąpić do wyboru skryptu sklepu.

Możemy zdecydować się na skorzystanie z bezpłatnego skryptu sklepu internetowego, albo kupno tworzonego na wyłączne potrzeby klienta programu e-commerce. Bezpłatny skrypt na początek jest dobrym pomysłem, ponieważ nie wiążą się z nim zbyt duże koszty. Raczej jednak nie można go dobrze dostosować pod wymagania klientów, zwłaszcza, jeśli charakter sklepu jest nietypowy. Koszt stworzenia sklepu od podstaw w danej firmie wynosi od 3 do nawet 15 tys. zł. Na wykonanie takiej strony poczekamy do kilku miesięcy. Można również wydzierżawić gotowy sklep. Koszt takiej opcji wynosi od 500-700 zł miesięcznie.

Posiadając sklep internetowy, musimy zadbać o jego reklamę. Wszystkie produkty znajdujące się w nim muszą posiadać wyczerpujące opisy i zdjęcia. Sklep koniecznie trzeba pozycjonować w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Warto również zainwestować w propagowanie go wśród docelowej grupy klientów poprzez tzw. marketing szeptany.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

40 Komentarze

 1. michal88sjz mówi

  Może kiedyś zajmę się e-sprzedażą :)

 2. ewa9317 mówi

  jak dla mnie konsumentki korzystanie z e-sklepów jest wielką wygodnoscią… mogę siedzieć i pić herbatę nie stać w kolejkach wszytko obejrzeć przeczytać opisy spr recenzję innych internautów.
  to prawda, że klientów przyciągają fotografie. Ja osobiście jak cos kupuje i nie ma przy produkcie zdjęcia. rezygnuję z takiego sklepu :)))

 3. 88luker mówi

  Zakładanie e-sklepów to krok w dobrym kierunku. Nie jest to logistycznie łatwe zadanie, ale z pewnością niezwykle perspektywiczne :)

 4. -pccking mówi

  e-sklepy to dobra alternatywa dla leniwców

 5. 88luker mówi

  Bez takiego e-sklepu dziś żaden dobry biznes nie wejdzie na rynek !

 6. -pccking mówi

  zgadza się bez tego ani rusz

 7. -pccking mówi

  Dobra opcja dla leniwych :) ja przez chwile prowadziłem na allegro zaczątki e-sklepu . Ale znajomy z zagranicy wrócił i nie ma już czym handlować:)

 8. -pccking mówi

  E-sklepu nie zawsze sa wygodne w sumie ale jest to przyszłościowe :P
  najgorzej jest kopic sobie spodnie w e-sklepie .

 9. -pccking mówi

  No e-wiarygodność jest już coraz popularniejsza w Polsce mowa oczywiście o elektronicznym podpisie.

 10. -pccking mówi

  Lecz sprzęt i opłaty są spore.

 11. -pccking mówi

  e-przymierzalnia była by git , ale to dopiero w dobie hologramów czyli już niebawem.

 12. -pccking mówi

  E-sklepy e-ryzyko:) = prawdziwe wkurzenie:)

 13. Maja mówi

  zakupy przez internet to teraz coraz bardziej popularne,chociaz kota w worku sie nie kupuje

 14. asdfgm mówi

  Szkoda, że większość e-sklepów nadal nie może cenowo konkurować z hipermarketami…

 15. Maja mówi

  sądzę że w hipermarketach jest tanio…i wiesz się wtedy co się kupuję…w internecie kupuję tylko jak nie mam w swojej miejscowości

 16. edytka1120 mówi

  Szybki rozwój, jednak zastanawiam się na jak długi czas.

 17. asdfgm mówi

  Ważne jest też jak nam zrobią stronę takiego sklepu. informatyk, który sobie nie poradzi, może zniechęcić klienta, który jak nie będzie umiał zrobić zamówienia na stronie internetowej sklepu to kupi gdzie indziej, no chyba, że cena będzie bardzo konkurencyjna, wtedy znajdzie jakis sposób na skontaktowanie się z właścicielem.

 18. -pccking mówi

  Zakładanie e-sklepu jest jednak ryzykiem , najprostszą opcja to stworzenie sobie na allegro sklepu .

 19. edytka1120 mówi

  Zawsze ryzyko jest przy zakładaniu sklepu, może to być jednak duża korzyść.

 20. -pccking mówi

  Ale jak juz cos robić z małą kwota finansową ale dużym pomysłem to sie korzysta najpierw z serwisów pomocniczych a pózniej tworzy sie swój sklepik.

 21. asdfgm mówi

  Lepiej chyba otworzyć sklepik w internecie niż normalnie, no i chyba też trochę taniej.

 22. grazka mówi

  Od strony papierkowej chyba na to samo wychodzi.

 23. asdfgm mówi

  Może i racja, w końcu panie w urzędach nie rozróżniają jaki to sklep;) formalności to formalności.

 24. -pccking mówi

  e-commerce rozwija się w sposób bardzo dynamiczny. W zasadzie codziennie powstają nowe sklepy internetowe,Bardzo dobra wiadomość dla osób ceniących sobie wygodę i lenistwo:)

 25. 88luker mówi

  ale trzeba uważać na te sklepy, nie wszystkie są godne zaufania

 26. asdfgm mówi

  I część z nich krótko urzymuje się na rynku internetowym.

 27. -pccking mówi

  trzeba też korzystać wtedy z oceny rankingów i patrzeć na komentarze osób które robiły tam zakupy.

 28. asdfgm mówi

  Bardzo ważna jest rezerwacja dopasowanej domeny dla sklepu. Najlepiej jak ma jakiś związek ze sklepem, bo domena http://www.zdechlarybka, dla e sklepu zoologicznego zniechęci klientów.

 29. -pccking mówi

  podany przez ciebie adres to chwytliwa nazwa dla przyszłego e-sklepu:)

 30. Izabela mówi

  trzeba mieć na początek duża kasę i dobrych ludzi żeby to założy c

 31. asdfgm mówi

  Hehehe dzięki:) Aż pokusiłam się o sprawdzenie czy może już ktoś z niej nie skorzystał, ale nadal jest wolna;)

 32. bamboo iphone case mówi

  Hello, I just came by to review this website. It looks really informative and I liked reading it, thank
  you for the good stuff!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.