Właściciel FilesTube.com inwestuje w Finansosfera.pl

Spółka Red Sky dokonała zakupu udziałów w Finansosfera Sp. z o.o., właścicielu grupy serwisów o tematyce finansowej z porównywarką Finansosfera.pl na czele.

finansosferaFinansosfera.pl (www.finansosfera.pl) to niezależna porównywarka usług finansowych, której głównym zadaniem jest dostarczanie rzetelnej informacji na temat produktów dostępnych na polskim rynku bankowym. W serwisie dostępna jest również dużą liczba raportów i rankingów, a także opinie samych Internautów, które pomagają użytkownikom w dokonaniu właściwego wyboru.

„Kredyty, lokaty, karty kredytowe są elementem życia prawie każdego człowieka. Mimo bardzo dużej liczby serwisów i usług doradczych w tym segmencie, nadal widzimy ogromny potencjał w kwestii poprawy przejrzystości i jakości usług finansowych. Inwestycja pozwoli spółce na szybszy rozwój. W ramach podmiotu powstanie cała grupa nowych serwisów oraz nastąpi ekspansja na zagraniczne rynki.” – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

„Jest to nasza kolejna inwestycja w ciekawy projekt, za sterami którego stoją ludzie z dużym doświadczeniem, jak również bardzo ciekawymi pomysłami” – dodaje Maciej Zawisza de Sulima, Członek Zarządu Red Sky.

Głównym zadaniem inwestora jest pomoc w zwiększeniu zasięgu zarówno polskiej, jak i zagranicznych wersji serwisu, który aktualnie utrzymuje się na poziomie 30 tys. użytkowników miesięcznie. Jednym z celów strategicznych projektu, jest zdobycie pozycji lidera wśród porównywarek finansowych. Chodzi tu o zwiększenie zasięgu do poziomu gwarantującego obecność w Top 20 polskich witryn kategorii Biznes, Finanse, Prawo według Megapanel PBI / Gemius. Spółka planuje osiągnąć w przyszłym roku obroty na poziomie kilku milionów złotych.

„Planujemy osiągnąć poziom 250-300 tys. realnych użytkowników miesięcznie w ciągu pół roku. Zdajemy sobie sprawę, że budowa tego typu oglądalności, w tej kategorii tematycznej, nie jest łatwa. Pierwsze doświadczenia i wspólne działania z inwestorem pokazują jednak, że cel jest jak najbardziej osiągalny” – mówi Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Finansosfera sp. z o.o.

Spółka jest też bardzo aktywna w obszarze wykorzystania nowych technologii / platform, czego dowodem jest styczniowa premiera Magazynu Finansosfery (www.finansosfera.pl/magazyn) – pierwszego polskiego e-magazynu poświęconego finansom i bankowości. W chwili obecnej trwają także intensywne prace nad brytyjską wersją serwisu, która wystartuje w najbliższych tygodniach.

źródło/autor: Finansosfera

Może ci się spodobać również Więcej od autora

29 Komentarze

 1. audytor mówi

  Panowie od FilesTube.com znają się na rzeczy i z pewnością wejdą w TOP20 stron o tematyce ogólno-ekonomicznej.

 2. knighteq mówi

  audytor, popieram twoją wypowiedź. Też tak sądze.

 3. 88luker mówi

  Inwestycje mają to do siebie, że kiedyś najprawdopodobniej mogą się zwrócić !

 4. -pccking mówi

  Files tube podobne ma logo do youtube.

 5. -pccking mówi

  Ale artykuł ciekawy nie wiedziałem o takim czymś

 6. 88luker mówi

  Choć z pewnością YouTube jest znacznie popularniejszy w Polsce, jak i na całym świecie :)

 7. -pccking mówi

  Polacy są wszędzie na youtubie i zostawiają swoje ślady w postaci komentarzy za sprawą serwisów takich jak demotywatory czy kwejk.

 8. -pccking mówi

  Ale ktoś zarobił fortunę na tym youtubie tak jak na facebooku Mark Zuckerberg. Ciekawe co bedzie w przyszłości takich samym strzałem w 10 jak te wcześniej wymienione.

 9. -pccking mówi

  no i łamanego angielskiego.

 10. -pccking mówi

  połączonego z polska podwórkową łaciną .

 11. -pccking mówi

  Tak racja element polskiego folkloru z którego jesteśmy jako Polacy dumni

 12. -pccking mówi

  Potrzebuje hackera który odetnie prąd lukerowi.

 13. edytka1120 mówi

  Cytat :
  „Kredyty, lokaty, karty kredytowe są elementem życia prawie każdego człowieka. ”
  Zgadzam się , mało znam osób które nie korzystają z żadnej z tych usług.

 14. -pccking mówi

  z ciekawości odwiedziłem obydwa portale FilesTube.com oraz Finansosfera.pl i musze powiedzieć ze to ciekawa porównywarka finansowa. warto odwiedzic.

 15. edytka1120 mówi

  „Jest to nasza kolejna inwestycja w ciekawy projekt” zdecydowanie się zgadzam . Projekt jest niesamowicie ciekawy .

 16. -pccking mówi

  Jedyną wadą FilesTube.com że nie jest po Polsku. ale za to Finansosfera.pl jest w całości w języku polskim

 17. asdfgm mówi

  „Planujemy osiągnąć poziom 250-300 tys. realnych użytkowników miesięcznie w ciągu pół roku.” ambitnie, biorąc pod uwagę, że obecnie mają 30tys użytkowników.

 18. -pccking mówi

  Ten artykuł ma już 3 miechy ponad na pewno zrealizowali po części swoje założenia co do użytkowników

 19. asdfgm mówi

  Częściowo to trochę mało, patrząc na cyfry firma ma duże ambicje.

 20. grazka mówi

  Dostarczenie rzetelnej informacji na temat produktów dostępnych na polskim rynku bankowym jest istotne dla klientów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.