Firma transportowa

 

Przedmiotem biznes planu jest przedsięwzięcie polegające na otworzeniu przedsiębiorstwa transportowego. Przedsiębiorstwo to miałoby świadczyć usługi w zakresie przewozów materiałów budowlanych i opałowych, surowców, gruzu , węgla, żwiru oraz piachu. Biznes plan jest stworzony w celu uzyskania kredytu o który stara się nasza firma. Kredyt ten przeznaczony by był na cele inwestycyjne dzięki którym firma „Transbar” była by wstanie rozszerzyć swoje działanie o dodatkowe usługi a w szczególności na zakup drugiego samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Dzięki dodatkowym funduszom planujemy także otworzyć zakład naprawczy dla pojazdów oraz sklep z częściami zamiennymi oraz akcesoriami samochodowymi.

Liczba firm zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług jest bardzo niska na rynku lokalnym Barlinka i jego okolic. Biznes Plan potwierdził opłacalność przedsięwzięcia. Należy prognozować, że w przypadku poprawy ogólnej koniunktury gospodarczej w Polsce będzie wzrastało zapotrzebowanie na tego rodzaju transport. Tak więc uważamy że przedsięwzięcie ma szanse powodzenia.

Biznes plan składa się z sześciu punktów dotyczących przedsięwzięcia, pierwszy punkt to streszczenie- ogólny zarys biznes planu. Drugi punkt to profil i zakres działania firmy – podstawowe informacje dotyczące firmy „Transbar” : jej siedziba, przedmiot działalności właściciele, misja, oraz cele. Drugi punkt dotyczy strategii przedsiębiorstwa określenia otoczenia przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na rynku. Kolejny czwarty punkt to plan marketingowy przedstawiający strategie marketingową jaką firma sobie obrała. Przedstawione są tu informacje dotyczące rodzaju i zakresu usług świadczonych przez firmę, informacje o potencjalnych klientach i konkurencji oraz pozycji rynkowej. Piąty punkt to plan finansowy, zamieszczone tu są takie dane jak bilans, prognozowany rachunek wyników, zestawienie z przepływów pieniężnych oraz pięcioletni plan spłaty kredytu zaciągniętego w banku na cele inwestycyjne

Pobierz pełen biznes plan klikając tutaj

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

24 Komentarze

 1. michal88sjz mówi

  Transport – ważna rzecz!

 2. 88luker mówi

  Transport i komunikacja – bez tych dwóch elementów nie ma żadnego przedsiębiorstwa :)

 3. -pccking mówi

  no jak to czym , samochodem.

 4. -pccking mówi

  w tresci biznesplanu jest napisane :
  Majątek firmy
  • Samochód ciężarowy z naczepą marki mercedes
  • Lokal własny z przeznaczeniem na siedzibę firmy o pow. 90 m2

 5. -pccking mówi

  Wiec pierwsza kwestia z „czym” jest wyjaśniona , a druga to wielka nie wiadoma.:P

 6. -pccking mówi

  no to jest ryzyko jak by nie było ryzyka to wszyscy by mieli jakieś biznesy.

 7. -pccking mówi

  ale nie racja transport bardzo ważny czynnik gospodarki.

 8. edytka1120 mówi

  Transport jest chyba jednym z głównych czynników gospodarki a więc jest bardzo ważny.

 9. -pccking mówi

  Masz racje gospodarka jest zależna od transportu utrudnienia w transporcie prowdzą do m.in wzrostu cen żywności itp

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.