Salon fryzjersko-kosmetyczny

 

Zamiarem moim jest stworzenie salonu fryzjersko- kosmetycznego, któremu towarzyszyłyby elementy nowatorskie.

Pomysł ten powstał przede wszystkim w wyniku obserwacji otoczenia. Wynika z nich, że na terenie gdzie chciałabym go zrealizować, nie powstał taki salon piękności, gdzie oprócz podstawowych zabiegów upiększających, główną ofertą byłoby profesjonalne doradztwo w zakresie doboru koloru włosów oraz sposobu ich uczesania dla indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Ponadto w tego typu zakładach poważnym problemem jest długi czas trwania poszczególnych zabiegów. Aby to w pewnym sensie zniwelować i uprzyjemnić większość salonów ogranicza się do zaoferowania nie zawsze aktualnej i poczytnej prasy.

Ważnym powodem, który przyczynił się do powstania tego pomysłu są moje własne spostrzeżenia. Kobiety mieszkające w Limanowej i w pobliskich miejscowościach, chcąc skorzystać z profesjonalnych, kompleksowych usług tego typu muszą wybierać salony w większych ośrodkach miejskich m. in. w Nowym Sączu, Krakowie,

Pomyślałam więc, dlaczego nie otworzyć takiego salonu w Limanowej.

Nie chciałabym podważać jakości usług oferowanych w mojej miejscowości w istniejących już salonach kosmetycznych i fryzjerskich, lecz żaden z nich nie poleca kompleksowych usług, dających oszczędność czasu i pieniędzy.

Firma, którą chciałabym założyć miałaby charakter usługowy. Bardzo duży nacisk położyłabym na wysoką jakość świadczonych usług i profesjonalnej porady w zakresie doboru koloru włosów, fryzury i makijażu.

Ogromnie istotnym i pozytywnym elementem tychże usług byłoby aktywne uczestnictwo klienta w tworzeniu swojego wizerunku. Nie byłby on skazany wyłącznie na własną wyobraźnię bądź wskazówki wizażystki czy fryzjera.

Dawałoby mu to możliwość na samoocenę zaprezentowanych cech własnego zewnętrznego wyglądu na ekranie monitora, dokonanie pewnych uwag, korekt przed podjęciem ostatecznych decyzji związanych np. ze skróceniem długości włosów, zmiany ich koloru itp.

Pełen biznesplan (13 stron) do pobrania tutaj.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

24 Komentarze

 1. 88luker mówi

  Dobry, kompleksowy salon to może być strzał w dziesiątkę :)

 2. -pccking mówi

  Salon fryzjersko-kosmetyczny dopóki włosy i paznokcie będą rosły to i będzie zapotrzebowanie na takie miejsca

 3. -pccking mówi

  no można ale golić sie na łyso czy na 3 mm tylko . chyba że masz kogoś w domu kto ma powołania do nożyczek i kreatywnego zagospodarowywania włosow:P

 4. -pccking mówi

  a póki co włosy mi jeszcze rosną wiec wole tam napędzać gospodarkę i chodzę grzecznie do fryzjera.

 5. 88luker mówi

  Stworzenie dobrego interesu pod tym względem jest wyjątkowo trudne

 6. 88luker mówi

  Zatem generalnie nie jestem jakimś entuzjastom tego typu przedsięwzięć

 7. 88luker mówi

  Wielu fryzjerów tnie po prostu niewiele lepiej nic pierwszy lepszy człowiek bez doświadczenia w tym zakresie

 8. 88luker mówi

  Rewir raczej dla naprawdę mocnych zawodników i rekinów biznesu

 9. -pccking mówi

  no bo nasze pokolenie jest stracone , wszystko by chcieli mieć pewne z olbrzymi profitami .

 10. -pccking mówi

  Nie znam sie na fryzjerstwie jak bym sie znał to bym sam siebie strzygł .

 11. -pccking mówi

  nie wiem ja tam cenie ludzi którzy próbują swoich sił w takich właśnie jak to ująłeś interesach bo nie wszystko sie robi za wielkie pieniądze . Jak by każdy tak myślał jak ty to by nie było niczego ,

 12. -pccking mówi

  i nie było by mało dochodowych usług czy też interesów. bo każdy by chciał robić od razu wielki biznes za wielkie kokosy .

 13. edytka1120 mówi

  Fajny pomysł z tą Limanową.Tam będzie duże zapotrzebowanie ze strony kobiet.

 14. -pccking mówi

  Pomysł oklepany strasznie jak to ktoś wcześniej napisał ale w tego typu salonach liczy sie personel jak personel bedzie wiedział co robi i będzie to robił dobrze to szybko zyska stałych klientów.

 15. Izabela mówi

  pomysł bardzo dobry i wciąż bardzo modny,ale kasa jest nadal i będzie..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.